top of page

28 Mar 2024

Tahayyül Akademi Malatya Buluşması

Malatya’nın uzun zamandır hasretini çektiği buluşma Ramazan bereketi ile gerçekleşti. Malatya’da bulunan tahayyül gençleri öncelikle bir uhuvvet ortamında kardeşliklerini tazeledi. Akabinde bir iftar organizasyonu ile sohbetine devam etti. Hediyeleşmelerin ve yeni planlamaların yapıldığı buluşmada gençler bir sonraki buluşmayı hasretle bekleyeceklerini ifade ettiler.

Tahayyül Akademi Malatya Buluşması

1 Şub 2024

Tahayyül Akademi Yozgat Buluşması

Tahayyül Akademi Yozgat ekibi olarak bugün 4. buluşmamızı gerçekleştirdik. Muhabbetimize öncelikle Filistin'deki kardeşlerimiz için Fetih Suresi okuyarak başladık. Akabinde Filistin davamızı, Filistin için neler yaptığımızı ve neler yapmamız gerektiğini konuştuk.

Saadettin Ökten biyografisini ve Necmettin Erbakan/Davam kitabına dair araştırmalarımızı birbirimizle paylaşarak analiz yaptık.

Tahayyül Akademi Yozgat Buluşması

12 Kas 2023

Tahayyül Gençliği Buluşmaları

Tahayyül Akademi Yozgat Ekibi bugün Gençlik Merkezinde buluştu. Genel Koordinatörümüz Gülsüm Baran’ın ‘’Gençler ve Kitaplar’' başlıklı söyleşisi ile başlayan buluşma,  Abdulnasir Kımışoğlu’nun ‘’Kitap Medeniyeti’’ kitabının analizi ile devam etti. Bu anlamlı söyleşi, alimlerin imamı Muaz bin Cebel'in hayatı ile taçlandırıldı.

Tahayyül Gençliği Buluşmaları

13 Tem 2023

Tahayyül Akademi Üyeleri Yazar Fatih DUMAN ile Buluştu

Tahayyül Gençlerinin bu ayki kitap seçimi yazarın "ENE" kitabıydı. Kitap topluluk tarafından ziyadesi ile beğenildi. Bu buluşmada da kitabı yazarından dinlemek nasip oldu. Yazar bu kitabı yazmaya hangi dertle, davayla ve hangi hayalle başladığını aktardı. Tahayyül Gençliğine de ilham veren yazarın söyleşisine katılım yoğun oldu. Söyleşinin sonunda ise kıymetli yazar Fatih Duman Tahayyül Gençlerine nazik bir jestte bulundu ve son kitabı olan "HEYBE" yi tüm Tahayyül Akademi üyelerine imzalayarak hediye etti.

Tahayyül Akademi Üyeleri Yazar Fatih DUMAN ile Buluştu

7 Tem 2023

Okuma Birincisine "Kitap Medeniyeti" Kitabı Hediyesi

Tahayyül Akademi Gençleri ile her ay bir kitap belirleyip, hep beraber o kitabı okuyor ve analiz ediyoruz. Bu ay Abdulnasir Kımışoğlu’nun ’’Kitap Medeniyeti’’ kitabını okuyup analiz etmeye niyet ettik. Bu kıymetli eseri siz değerli okuyucularımız başta olmak üzere herkese tavsiye ederiz. 

Okuma Birincisine "Kitap Medeniyeti" Kitabı Hediyesi

1 Nis 2023

Tahayyül Akademi Ramazan Programı Meal Okumaları

Bu yıl da Ramazan’a kavuşmak nasip oldu çok şükür. 1444 Ramazan’ını Kur-an’ı Kerim ile geçirmeye niyet ettik. Tahayyül Akademi Gençleri ile her hafta bir sure meali okuyor, akabinde bu sure üzerine bolca muhabbet ediyoruz.Ramazan ayının ilk haftası olan bu günlerde ilk suremizi ‘’Fecr Suresi’’ olarak belirledik. Nasip olursa, Fecr Suresinin mealini okuyacak ve üzerine hasbihal edeceğiz. Müsaadenizle Fecr Suresini siz kıymetli okuyucularımız ile de paylaşmak isteriz.

Tahayyül Akademi Ramazan Programı Meal Okumaları

21 Mar 2023

Tahayyül Akademi'den Üyelerine "Geçerken" Dergisi Hediyesi

Diyanet Yayınlarının gençlere özel olarak çıkarmış olduğu Geçerken Dergisi’ni Tahayyül Gençleri olarak çok okuyor ve ziyadesiyle istifade ediyorduk. Bu kıymetli eser düşündüğünüz üzere sadece Kuran, fıkıh, sünnet, kelam, tefsir gibi alanlarda değil; edebiyat, şiir, kitaplar, sanatçı, ülke tanıtımları, ülkeler ve kültürleri gibi alanlarda da oldukça iyi bir seviyede başarı elde etmiştir.

Tahayyül Akademi'den Üyelerine "Geçerken" Dergisi Hediyesi

Read More
bottom of page