top of page

Fesleğen

Kitabın yazarı Hikmet Anıl Öztekin'i öncesinde tanımasaydım bu kitabı belki de okumazdım. Kendisi tıpkı kitabı gibi muntazam bir insan. Dili okurken sizi yormaz diye düşünüyorum çünkü ne çok yalın ne de çok süslü bir dil kullanılmıştı ve bu sebeple hitap ettiği kitle büyük. ALLAH İÇİN SEVMEK... bana göre kitabın en güzel cümlelerinden biriydi ve kitapta bunu konu alarak yazılmıştı. (Eğer bir insanı Rabbiniz için severseniz harama bulaşmazsınız). Birisi kitabın ana karakteri olmak üzere Allah için uzaktan sevmeye razı olan iki gencin hikayesiydi. Analizimi bir ayet bırakarak sonlandırmak istiyorum.

اَلْخَبٖيثَاتُ لِلْخَبٖيثٖينَ وَالْخَبٖيثُونَ لِلْخَبٖيثَاتِۚ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبٖينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِۚ اُو۬لٰٓئِكَ مُبَرَّؤُ۫نَ مِمَّا يَقُولُونَؕ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرٖيمٌࣖ ﴿٢٦﴾

﴾26﴿ Kötü kadınlar kötü erkeklere, kötü erkekler de kötü kadınlara lâyıktır. Temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara yakışır. Onlar, iftiracıların kendileri hakkında söylediklerinden uzaktırlar; onlar için bir bağışlama, değerli bir nasip vardır.


69 görüntüleme0 yorum
bottom of page