top of page

Şifa Bint Abdullah Kimdir ?

Güncelleme tarihi: 30 Mar

Şifa Bint Abdullah
🍂10 parmağında 10 marifet olan bir sahabi
🍂Gerçek adının Leyla olmasına rağmen hastaları tedavi etmek konusundaki bilgi ve mahareti nedeniyle Şifa diye tanınmıştır.

🍂Resulullahın(sav) dünyaya teşrif buyurduğu anda kendisini ilk görme şerefine nail olan hanımefendi
🍂Resulullahın(sav),yaşarken Cennetle müjdelediği 10 sahabiden biri olan Abdurrahman Bin Avf'ın annesi


🍂Efendimiz (aleyhissalatu vesselam) arada sırada Hz. Şifâ'nın evini ziyaret eder ve kaylule (öğle uykusu) yapardı. Hz. Şifâ (r.anha), Peygamberimiz için özel bir yatak hazırlamıştı. Efendimiz istirahatını bu yatağın üzerinde yaparlardı. Hz. Şifâ bu yatağı başka hiç kimsenin kullanmasına müsaade etmez, ihtimam gösterir ve Efendimiz için saklardı.
🍂Resul-i Ekrem'in (aleyhissalatu vesselam) vefatından sonra da Peygamberimize ait bazı eşyaları hatıra olarak saklamıştır. Evlatları da aynı şekilde devam etmişlerdi fakat Emevi halifesi Mervan bu mukaddes eşyaları onlardan almıştı.
🍂 Hz. Peygambere peygamberlik geldiğinde okuma yazma bilen 17 kişiden biridir.

🍂Hz. Peygamber'den 12 hadis rivayet etmiştir.

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Birisi bizi incittiğinde ne kadar üzülüyoruz değil mi? Bunu hepimiz düşünmüşüzdür. Peki ya konuşamayan ama canlı olan varlıkları incittiğimiz zaman ne olur, bunu hiç düşündünüz mü? Mesela çiçekler, ağ

Gençlik deyince çocukluktan çıkmış 14-30 yaşı kapsayan bir dönem gelir aklımıza. Peki bu dönemi nasıl değerlendirmeli, nasıl verimli hale getirmeliyiz? Gelin bu sorulara yazımızda cevap arayalım. Haya

bottom of page